Komplott – rozhovor

Astraea: Můžeš čtenářům představit sám sebe jako člověka? Řekni nám o sobě, co chceš.

Komplott: Ahoj kamaráde. Jmenuji se Patrick, mám 25 let a studuji práva. Ve volném čase dělám rapovou muziku, ale taky zpívám a hraji na kytaru, stejně tak rád sportuji a cestuji. Jsem součástí vlasteneckého vzdoru víc, než deset let a jsem rád, že jsem našel svoji cestu ke Generaci Identity.

Astraea: Jak vznikla přezdívka Komplott?
Komplott: Fajn, bavil jsem se s přáteli o jménu, které zní dobře a taky symbolizuje moje myšlenky kontrakultury. Jeden můj kamarád navrhl „Komplott“ a já jsem si uvědomil, že je to ono, protože se v současné době západoevropské vlády snaží nahradit domácí obyvatelstvo revolucí, řízenou shora. Nastal čas na protiopatření, hnutí vzdoru a kontrakulturu pro zastavení toho všeho. Moje hudba bude jedním z mnoha metapolitických kroků, které změní tento vývoj.

Astraea: Co se týče rapu, jak a kdy ses k němu dostal? Jaké další hudební styly posloucháš? Kdo jsou Tví oblíbení interpreti?
Komplott: Poslouchám rap už od dětství. Napsal jsem svůj první rapový song, když mi bylo asi 10 let, ale nezaměřuji se jen na rap. Taky miluji klasickou hudbu od Wagnera a Beethovena, metal od kapel Metallica, Sabaton a Vaporwave, populární hudbu a tak dál. Je tu spousta umělců, které mám fakt rád, jako Rammstein, Eminem, Wir sind Helden, Jennifer Rostock, Kollegah, Macintosh Plus, Nirvana. Haha.

Astraea: Čekal jsi, že bude mít tvůj první song takový ohlas? Aktuálně má na YouTube přes 400.000 zhlédnutí, což považuji za obrovský úspěch. Je to neuvěřitelné.
Komplott: Vždycky jsem doufal, že budu mít píseň, která bude virální a mohla by se dotknout mnoha srdcí, ale když jsme tuhle píseň vydali, moje očekávání bylo zhruba 20 tisíc zhlédnutí. Zdá se, že je úspěšná a tak musím dál pokračovat, abych masám poskytl víc nebezpečného obsahu ;).

https://www.youtube.com/watch?v=yxNrKmytbfY

Videoklip “Europa” (ve verzi s českými titulky). Originální videoklip má v tuto chvíli přes 400 tisíc shlédnutí.

Astraea: Tvé společné album s Chrisem Aresem začíná projevem tradicionalistického faráře Hanse Milcha, ve skladbě Europa pro změnu zazní projev Götze Kubitscheka. Proč zrovna tito dva muži? Které další postavy ať už z historie či současnosti Tě nejvíce inspirují?
Komplott: Vybral jsem tento projev Hanse Milcha, protože mne jeho slova velmi intenzivně zasáhla, už když jsem je slyšel poprvé. Hans Milch byl katolík stejně jako já a pln víry v Boha a naděje v budoucnost. Mám velkou úctu k jeho životnímu dílu. Řeč Götze Kubitscheka byla pro PEGIDu, největší vlastenecké občanské sdružení v Německu. V tomto projevu říká, že „naši lidé jsou daleko od toho, aby byli na konci a my všichni v nadcházejících měsících uvidíme, kolik síly k odporu se v lidech ještě ukrývá.” Fanoušci to mají rádi a dokonce i Götz, který to slyšel poprvé během koncertu, kterého se účastnil, mi řekl, že se mu to líbí. Velice oceňuji Götzovu práci. Jako voják, důstojník, intelektuální nakladatel s mnoha dětmi a řádnou rodinou je pro mnoho německých vlastenců vzorem. Z historie máme mnoho vzorů. Pro mě je vždy důležité se podívat na lidi, kteří se v nejtemnějším okamžiku nikdy nevzdali. Stačí jmenovat některé z nich, Johanka z Arku, Theodor Körner, Gustav II. Adolf, nebo Evžen Savojský.

https://www.youtube.com/watch?v=gY9BPcFhBGY

Videoklip “Znič to, co ničí nás”, s čekými titulky

Astraea: Můžeme očekávat tvé sólo CD? Zatím máš na svědomí jen MP3 nahrávku Bastion, kde vystupuješ v 5 písničkách.
Komplott: Jasně, plánuji album na léto 2018 s mnohem větším počtem písniček. Buďte připraveni!

Astraea: Jak dlouho se znáte s Chrisem Aresem? Myslím, že vaše spolupráce funguje perfektně. Připojí se mezi vás i Alex Malenki po své první zkušenosti s nahráváním?
Komplott: Jeden den v roce 2016 jsem slyšel písničku od Chrise a rozhodl se najít jeho telefonní číslo, abych ho kontaktoval kvůli spolupráci. Ale dobře, haha, jestli bude Alex /identitární aktivista a youtuber/ hodně trénovat, třeba se v rapovém průmyslu uchytí, ale v tuto chvíli jsem pesimistický k jeho kariéře.

“Rap pro Evropu” – rozhovor Alexe Malenkiho s Komplottem

Astraea: Texty si skládáš výhradně sám, nebo na to máš lidi?
Komplott: Jo, vždycky si píšu texty sám, zřídka žádám některé kamarády, kteří jsou v rapové scéně pro názory na rýmy a tak.

Astraea: Kolik živých vystoupení jsi absolvoval? Pokud vím, první koncert byl v sobotu v Halle? Jak jsi vnímal atmosféru na místě? Myslím, že byla zatraceně dobrá.
Komplott: V Halle to byl můj první koncert. Nějaké další jsou v plánu. V Halle byla atmosféra neuvěřitelná. Nikdy jsem si nepředstavoval, že by se mohl dav lidí pod pódiem takhle zvednout. Dokonce rozjeli pogo a mohli se mnou zpívat všechny písně. Nejlepší fanoušci!

Astraea: Můžeš pro české čtenáře popsat to, jak vnímáš politickou situaci v Německu? Z mého pohledu bylo pro vlastence rozhodování, komu dát svůj hlas velice jednoduché.
Komplott: S nedávnými volbami do našeho spolkového parlamentu (Bundestag) poprvé vstoupila vlastenecká strana Alternative für Deutschland. Ale pozor, AfD je velmi heterogenní. Ne každý tam je patriot od srdce. Mnoho lidí tam je kvůli svým kariérním plánům. To je jeden z důvodů, proč nejsem ve straně. Upřímně, pravé křídlo ve straně získává stále větší sílu, takže se těším, že se tato věc bude vyvíjet pozitivně. Větším problémem je německá společnost obecně. Hodně mých vrstevníků je stále nakaženo pocitem viny za zodpovědnost na Druhé světové válce, na vraždách, na Holokaustu a tak dále. Toto téma je přítomno vždy a ve všech rozhodnutích v německé politice a společnosti. To musí skončit. Mým lidem se musí vrátit hrdost, pokud chceme mít budoucnost.

Astraea: Už jsem Ti soukromě poděkoval za české pasáže v posledním tracku. Kdy si budeme moci pokecat v češtině?
Komplott: Haha, díky za komplimenty. Během loňského roku jsem navštívil Čechy (Prahu a Plzeň) a fakt jsem se naučil milovat ty města a jejich lidi. Máte opravdu pěkné dívky. Naučil jsem se pár českých slov, ale myslím, že nebudu schopný mluvit plynule, haha. Ale když slyším, že někdo mluví česky, tak se mi to opravdu líbí, protože váš jazyk má velice příjemnou melodii.

Astraea: Díky za odpovědi. Pokud chceš čtenářům sdělit ještě něco dalšího, máš prostor. Komplott: Moc ti děkuji za možnost udělat tento rozhovor. Zdravím a přeji vše nejlepší každému vlastenci. Zachovejte klid a pokračujte. Budoucnost bude těžká, ale vyhrajeme, pokud budeme věřit. Zůstaňte naladěni, zůstaňte pozitivní a nikdy se nevzdávejte!